Dlaczego niektóre recenzje aplikacji nie są widoczne na stronie aplikacji w Google Play?

recenzje aplikacji

Dobra pozycja aplikacji w sklepie Google Play w dużej mierze zależy od liczby recenzji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie każda opinia z powodzeniem przejdzie przez sito algorytmu wyszukiwarki Google. Wystawiona recenzja może zostać wstrzymana w procesie filtrowania. Kiedy może się tak stać i jak temu zaradzić?
Status swoich recenzji mogą sprawdzić posiadacze profilu w Google Plus, niezbędnego do korzystania ze sklepu Google Play. Wgląd w komentarze jest prywatny – możliwość zobaczenia i ewentualnej edycji opinii ma jedynie jej autor, więc twórca aplikacji nie wie, ile recenzji pod jego produktem nie przeszło weryfikacji ani dlaczego tak się stało. Jedynym sposobem na to, by poznać tę skalę, jest kontakt z osobą, która miała pozostawić recenzję – w przypadku usługi Testujemy Aplikacje, będzie to jeden z testerów. On sam może nie być świadom tego, że jego opinia została wstrzymana, ponieważ powody odrzucenia bywają bardzo osobliwe.
Skąd wiemy, że opinia została odrzucona? Na koncie Google Play, w zakładce poświęconej opiniom, pod odrzuconym komentarzem pojawi się informacja mówiąca, że opinia jest niezgodna z zasadami dotyczącymi treści, którymi kieruje się Google. Przy informacji znajduje się link, który w teorii ma tłumaczyć wspomniane zasady, ale w praktyce niewiele rozjaśnia.

Na jakiej podstawie Google może odrzucić komentarz?

  • Jeśli w opinii pojawi się literówka lub słowa zniekształcone w sposób, który nie pozwala odgadnąć ich znaczenia.
  • Jeśli opinia jest napisana niegramatycznie.
  • Jeśli interpunkcja jest niewłaściwa lub nadużywana (np. gdy w opinii pojawi się zbyt wiele wielokropków).
  • Jeśli opinia jest zbyt krótka (np. składająca się z jednego słowa)
  • Gdy w opinii pojawi się zbyt dużo kapitalików (słów pisanych wyłącznie dużymi literami).
  • Gdy opinia zawiera link.
  • Gdy w jej treści znajdą się informacje kontaktowe do autora.
  • Jeśli treści opinii jest wyraźnie obraźliwa i narusza zasady współżycia społecznego.

Jak przywrócić odrzuconą recenzję?

Zmieniając w jej treści niedozwolone elementy.

Jak zapobiec odrzucaniu recenzji?

Kontaktując się z jej autorem z prośbą o korektę (co nie zawsze jest możliwe) lub publikując w widocznym miejscu wspomniane wyżej zasady formułowania opinii. Z algorytmem Google nie sposób wygrać, ale można postępować tak, żeby uniknąć odrzuceń i zachować ciągły napływ opinii niezbędnych przy pozycjonowaniu aplikacji.

admin

This entry has 0 replies

Comments are closed.