Jak zaprojektować ikonę aplikacji?

W sklepach z aplikacjami tytułów przybywa każdego dnia, dlatego jej ikona to często podstawowy „wabik” na użytkownika chcącego znaleźć coś dla siebie w gąszczu propozycji. Podobnie jak okładka książki w księgarni, ikona aplikacji również jest zachętą do zapoznania się z jej zawartością i może wspomóc pozycjonowanie aplikacji.

Dobrze zaprojektowana ikona zachęci użytkowników do zapoznania się z nią bliżej, wejścia na jej stronę, przeczytania opisu czy spojrzenia na screeny bądź video. Przed opracowaniem projektu najlepiej zorientować się, jakie trendy w tej materii panują wśród konkurentów, a także w poszczególnych sklepach. Punktem odniesienia mogą być aplikacje podobne do naszej, ale także po prostu te najpopularniejsze w danym sklepie, na których sukces również złożył się projekt ikony.

Na co zwracać uwagę projektując ikonę aplikacji?

  • Skup się na grafice, zrezygnuj ze słów.
  • Postaw na prostotę: ikona powinna jasno komunikować przeznaczenie aplikacji.
  • Zadbaj o detale, nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka, bo po wyświetleniu ikony w pełnym rozmiarze (w App Store wynoszącym 1024 na1024 piksele), nic się nie ukryje.
  • Ikona powinna nawiązywać stylistyką do aplikacji.
  • Nie bój się śmiałych i nowatorskich rozwiązań, które wyróżnią Cię z tłumu.
  • Projektuj ikonę na nietransparentnym, ściśle ograniczonym tle, dzięki czemu będzie dobrze wyglądać w każdej sytuacji.
  • Przy projektowaniu kieruj się wytycznymi dostarczonymi przez App Store i Google Play – powstały właśnie po to, żeby ułatwić Ci pozycjonowanie aplikacji.

Śledź konkurencję: nie ma nic złego w czerpaniu z dobrych wzorców, dlatego zapoznaj się ze stylem, w jaki ikony projektują inni deweloperzy i wykorzystaj te elementy, które mogą przynieść korzyść Twojej aplikacji.

admin

This entry has 0 replies

Comments open

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>